مطالعات امکان‌سنجی برای شناسایی فرصتهای سرمایه‌گذاری در معادن فلزی و غیر فلزی

نوع و حجم مواد معدنی مختلف در ایران، این کشور را به عنوان یکی از کانون‌های مهم در بخش معدن مطرح کرده است. از یک سوء نواحی مرکزی، بخشی از ایالت زمین ساختی ایران مرکزی است که حاوی ذخایر معدنی فلزی و غیرفلزی گوناگون است که دستیابی به این ذخایر نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر برای استخراج و ایجاد صنایع تبدیلی دارد.

استان یزد در پهنه ساختاری ایران مرکزی، به واسطه منابع و ذخایر معدنی فراوان و توان معدنی بالا از مناطق مستعد کشور می باشد که اکتشاف و بهره برداری از معادن آن بسیار مورد توجه قرار دارد. ذخائر معدنی استان یزد را می توان به سه گروه فلزی، غیر فلزی، و سنگهای تزئینی و نما تقسیم کرد. معدن بزرگ سنگ آهن چادرملوف معدن سنگ اهن چغارت بافق، معدن سرب و روی کوشک، معدن سرب و روی مهدی آباد، معدن اورانیوم ساغد و ... از جمله منابع معدنی فلزی استان هستند. همچنین از کانه های غیر فلزی نیز می توان به حضور باالقوه  فلوریت، پرلیت، بنتونیت، فلدسپات، زاج، کائولن، آزبست و پتاس اشاره کرد. 

لذا با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه، شرکت سیمون پارس جنوب با بکارگیری از کارشناسان ماهر در حال مطالعه و تجزیه و تحلیل نقشه‌های زمین شناسی و اطلاعات اکتشافی و گزارش های پایانی عملیات های اکتشافی معادن مختلفی از جمله سرب و روی، هماتیت، فلوریت و ... می باشد.